Laila Yahyaoui wint voor het eerst brons bij NK Atletiek Senioren: 'Heel speciaal om dit moment te delen met mijn zusje'

ALMERE • Zo 23 februari 2025 | 16:18 • Zondag 23 februari 2025 | 16:18

Met allebei een stralende lach op het gezicht staan Laila Yahyaoui en haar zus Inaya na de 1500 meter finale van het Nederlands Kampioenschap Atletiek in Apeldoorn zondag graag de pers te woord. Dit is volgens Laila wel een hele bijzondere bronzen medaille: "Ik vond het heel speciaal om dit moment te delen met mijn zusje. Ik ben ook heel trots op haar want zij is nog 'onder 18' en dat ze dan nu al in een seniorenfinale kan staan. Dat zijn mooie momenten om mee te nemen voor de toekomst."

Medaille
Laila Yahyaoui, die net als haar jongere zus Inaya ook nog junior is, finishte zondag in Omnisport Apeldoorn in de senioren vrouwenfinale in een persoonlijk record van 4:21:65 op de derde plaats. Het is voor de Almeerse haar eerste bronzen medaille bij de senioren. Laila Yahyaoui: "Mijn doel was zo lang mogelijk mee te gaan. En als ik dan nog wat over had een push geven. Omdat we zo hard gingen was er meteen een groepje van drie. En toen dacht ik gewoon positie behouden. Want ik kwam voor een medaille en ik ben naar huis gegaan met een medaille."

Trots kijkt jongere zus Inaya naar haar grotere zus als die een interview aan de pers geeft. Dat ze zelf als laatste eindigde in de finale van de 1500 meter maakt haar niets uit. Inaya Yahyaoui: "Ik hield Laila wel in de gaten. Ik wist dat zij voor de top drie ging. Ik was eigenlijk meer bezig met haar, of ze het wel zou halen."

Persoonlijk record
Inaya kwam dan wel als laatste over de finish maar ze presteerde met een persoonlijk record van 4:40:11 uitstekend. Inaya: "Ik ben heel tevreden over mijn race. Ik was al heel blij dat ik in de finale stond. En dan is het kijken hoe lang ik mee kan gaan. Ze begonnen heel hard, dus het was al snel mijn eigen race lopen. En toch een persoonlijk record, dus ik heb heel hard gelopen!"

Trots
Ruud van der Laan traint beide talentvolle Almeerse zussen. In het Omnisportcentrum in Apeldoorn was zondagmiddag geen trotsere coach te vinden. Van der Laan: "Ik ben zo ongelofelijk trots! Ze hebben zo goed gelopen. Laila zat net even boven de limiet voor het EK 1500 meter in Finland. Maar die limiet gaat ze deze zomer zeker halen. En Inaya loopt zo twee seconden van haar persoonlijk record af! We gaan van Laila en Inaya nog veel horen!"

WhatsApp ons!
Heb jij een tip of verbetering? Stuur de redactie van Omroep Flevoland een bericht op 0320 28 5050 of stuur een mail: rtv@omroepflevoland.nl!

Deel artikel