Feyenoord in extra tijd langs Almere City: 2-1

ALMERE • Za 22 februari 2025 | 20:02 • Zaterdag 22 februari 2025 | 20:02

Almere City FC heeft zaterdagavond de uitwedstrijd tegen Feyenoord nipt verloren. In Rotterdam was de thuisploeg uiteindelijk met 2-1 te sterk voor Almeerders. De winnende treffer van David Hancko viel pas in de extra tijd. Door dit resultaat blijft Almere City de hekkensluiter van de eredivisie met 14 punten uit 23 gespeelde wedstrijden.

Almere City begon prima aan de wedstrijd en kwam al na 7 minuten brutaal op voorsprong in De Kuip. Na slordig balverlies van Feyenoord konden de Almeerders in de omschakeling snel toeslaan: Kornelius Hansen mocht vanaf rechts voorgeven en in het centrum kon de Fransman Ruben Providence de bal van dichtbij binnentikken: 0-1

Almeerders verzuimen afstand te nemen
Ook na deze vroege openingstreffer waren de Almeerders gevaarlijker in Rotterdam. Rechstback Hamdi Akujobi was na een kwartier heel dichtbij de 0-2, maar zag een prachtige knal van buiten de zestien via de onderkant van de lat terug het veld in komen. Even later trof Almere City opnieuw het aluminium: dit keer plofte een schot van de Noor Kornelius Hansen op de bovenkant van de lat.

Gelijkmaker Carranza
Nadat de Almeerders dus verzuimden afstand te nemen werd Feyenoord wat gevaarlijker en moest doelman Nordin Bakker een aantal keren handelend optreden op pogingen van Carranza en Paixao. Na iets meer dan een half uur spelen kwam de thuisploeg wél op gelijke hoogte: spits Julian Carranza kon op aangeven van Givairo Read van dichtbij de 1-1 langs doelman Nordin Bakker schieten: 1-1

Nog voor rust was Almere City dichtbij een nieuwe voorsprong: Ruben Providence kopte op aangeven van Akujobi van dichtbij naast. Ook Feyenoord was vlak voor de thee nog gevaarlijk: maar Bakker voorkwam opnieuw een goal van Paixao. Zo was het bij rust: 1-1.

2e helft
In de 2e helft ging Feyenoord op zoek naar de voorsprong, maar wist de thuisploeg nauwelijks gevaarlijk te worden. Paixao zag een schot naast gaan en Moder leverde een slap schot in de handschoenen van Nordin Bakker.

Weer een harde tik in de extra tijd
Almere probeerde in de 2e helft vooral in de omschakeling gevaarlijk te worden, maar wist geen grote kansen meer te creeren. In de slotfase kwamen de Almeerders aanvankelijk goed weg toen Igor Paixao een vrije trap op de paal schoot. City leek met een punt naar huis te gaan, maar net als vorige week ging het in de extra tijd toch nog mis: David Hancko tekende in de extra tijd voor de winnende 2-1.

FEYENOORD: Wellenreuther, Read, Beelen, Hancko, Hartman (Smal/62), Moder, Ivanusec (Targhalline/46), Milambo ('t Zand/78), Hadj Moussa (Osman/69), Carranza (Carrillo/62), Paixão

ALMERE CITY: Bakker, Akujobi (Jacobs/ 87), Visus, Lawrence, Zagaritis, Hansen (Jasim/87), Haye, Robinet, Ritmeester vd.Kamp (Tahiri/87), Providence (Poku/73), Brym (Nalic/78)

WhatsApp ons!
Heb jij een tip of verbetering? Stuur de redactie van Omroep Flevoland een bericht op 0320 28 5050 of stuur een mail: rtv@omroepflevoland.nl!

Deel artikel