Gemeente hakt knoop eindelijk door: zwembad in Biddinghuizen gaat dicht

BIDDINGHUIZEN • Do 6 februari 2025 | 10:15 • Donderdag 6 februari 2025 | 10:15

Zwembad de Alk in Biddinghuizen wordt na jaren discussie waarschijnlijk toch echt gesloopt. Het college van burgemeester en wethouders van Dronten wil dat het zwembad op 1 september definitief de deuren sluit. Daarna wordt de sloop voorbereid. De gemeenteraad moet nog wel akkoord gaan.

Het zwembad in Biddinghuizen was dringend toe aan onderhoud. Het behouden van het zwembad was al jarenlang een discussie. Daarvoor was in eerste instantie 1,4 miljoen euro uitgetrokken, maar vorig jaar werd besloten om te kijken of dat geld niet beter ergens anders in gestoken kon worden. Het zwembad werd namelijk door slechts 3,5 procent van de Biddinghuizenaren gebruikt.

Beheerder Optisport zegt in een reactie de keuze van de gemeente goed te begrijpen. "We hebben veel concurrentie met buitenwater, en het was een terechte vraag of er dan nog een buitenbad in Biddinghuizen nodig is”, zegt Wido Ekkel van Optisport. Die is ook blij dat er nu duidelijkheid komt.

Toch komt er wel wat sentiment bij kijken, zegt Ekkel. "We hebben personeel dat al jaren in dit zwembad werkt, met heel veel plezier. Dat zullen ze het laatste seizoen ook blijven doen.”

'Waardevolle reacties'
Samen met Dorpsbelangen werd besloten om die vraag voor te leggen aan de Biddinghuizenaren. De gemeente ontving meer dan 500 reacties. De reacties vertegenwoordigden niet het hele dorp, maar waren volgens de gemeente toch waardevol.

Volgens de gemeente vonden inwoners het zonde om nog in het zwembad te investeren. Slechts een kleine groep maakt gebruik van het zwembad en het is alleen in de zomermaanden bij mooi weer te gebruiken. Inwoners die graag in de openlucht zwemmen, maken daarbij vooral gebruik van de kade langs de Hoge Vaart, de Spijkvijver, bosvijvers en de stranden langs het Veluwemeer.

Daarnaast brengt het langer open houden van het zwembad ook kosten met zich mee voor bijvoorbeeld onderhoud. De gemeente gaat nu nog 250.000 euro extra opzij zetten voor de sloop van het zwembad. Wanneer die gaat beginnen is nog niet bekend.

Voor de zomer wil de gemeente samen met inwoners besloten hebben wat er exact met de 1,4 miljoen euro gaat gebeuren, nu deze niet meer in het zwembad gestoken gaat worden.

'Impact en leefbaarheid centraal'
"We investeren het vrijgekomen budget van 1,4 miljoen euro in ieder geval in maatschappelijke voorzieningen die aansluiten bij de wensen van de inwoners", benadrukt wethouder Lazise Hillebregt. "De focus ligt op investeringen die bijdragen aan het welzijn, de gezondheid en de sociale cohesie van Biddinghuizen. Niet de kosten, maar de impact op de leefbaarheid en verbondenheid in het dorp staan daarbij centraal."

Wat er op de locatie van het zwembad terug moet komen, is nog niet bekend.

WhatsApp ons!
Heb jij een tip of verbetering? Stuur de redactie van Omroep Flevoland een bericht op 0320 28 5050 of stuur een mail: rtv@omroepflevoland.nl!

Deel artikel