[COLUMN] Betaal bruikbaar afval uit in plaats van rode kaarten

Wo 14 maart 2012 | 13:06 Woensdag 14 maart 2012 | 13:06

Met stroop vang je meer vliegen van met azijn. Mee eens?


Geldt ook voor grote mensen die hun afval niet goed scheiden. In het drukke leven van alledag willen veel mensen geen aandacht besteden aan glas apart, papier apart, gft apart en weet ik veel apart. Bewust of onbewust lopen ze de kans op een gele kaart. Echte zondaars krijgen een rode kaart en dan wordt de bak niet geleegd.


De bak wordt ook minder vol als het apart houden en wegbrengen van bijvoorbeeld plastic en papier, wordt beloond. Ik hoor de laatste tijd niet meer veel van een proef in Pijnacker-Nootdorp, maar het NOS-Journaal toonde alweer een tijdje geleden dat mensen daar papier en plastic brachten naar een inzamelpunt.


Zodoende wordt de fractie restafval minder (voordelig voor gemeente, met dat geld maak je een Melkertbaan voor bemanning inzamelpunt) en beloon je de brengers. Bij een bepaald aantal kilo's materiaal is de strippenkaart vol en kregen de inzamelaars een tientje. Wie te druk is, besteedt het lekker uit aan buurtkinderen en buurtbejaarden. Lekker zakcentje toch?

WhatsApp ons!
Heb jij een tip of verbetering? Stuur de redactie van Omroep Flevoland een bericht op 0320 28 5050 of stuur een mail: rtv@omroepflevoland.nl!

Deel artikel