Spoedreparatie aan kade in Zeewolde nodig na verzakkingen

ZEEWOLDE • Do 5 oktober 2023 | 15:43 • Donderdag 5 oktober 2023 | 15:43

De kade van de Aanloophaven in Zeewolde moet met spoed gerepareerd worden. Dat schrijft het college van burgemeester en wethouders in een brief aan de raad. Omdat een deel van de kademuren van een ongeschikt soort hout is gemaakt, verslijten ze veel sneller dan gedacht. De spoedreparatie gaat volgens het college 247.000 euro kosten.

Het probleem werd ontdekt tijdens voorbereidingen voor het uitbaggeren van de haven. Er werden verzakkingen ontdekt in de straten om de kade heen. Een duikteam ontdekte vervolgens dat de kademuren dusdanig versleten zijn, dat er zand in de haven spoelt. Het gevolg is dat de straatstenen kunnen wegzakken. Ook wordt de haven ondieper en daar hebben boten last van.

Eigenlijk zou er tot 2060 geen onderhoud nodig zijn aan de kademuur. Het college stelt voor om een nieuwe constructie te maken van ijzer. Die zou ten minste 50 jaar mee moeten gaan. Donderdagavond bespreekt de gemeenteraad het voorstel.

WhatsApp ons!
Heb jij een tip of verbetering? Stuur de redactie van Omroep Flevoland een bericht op 0320 28 5050 of stuur een mail: rtv@omroepflevoland.nl!

Deel artikel