Lekkage-mysterie langs fietspad duurt voort

NOORDOOSTPOLDER • Ma 29 augustus 2022 | 6:37 • Maandag 29 augustus 2022 | 6:37

Het is al jarenlang een mysterie in Noordoostpolder: de wateroverlast langs de Espelerweg bij Emmeloord. Over meer dan 150 meter van het fietspad dat langs die weg loopt stroomt water. Waar dat vandaan komt, is een raadsel.

Het vermoeden bestaat dat het probleem veroorzaakt wordt door een lekkende waterleiding van Vitens. Het waterbedrijf heeft in 2020 inderdaad een lekkage gevonden. Daarna zijn ook maatregelen getroffen. Maar het fietspad en de berm zijn nog steeds nat.

Via het fietspad komt het water op het land van een akkerbouwer Herjan Kloosterman. Zijn grond en gewassen hebben daarvan te lijden, wat jaarlijks voor enkele duizenden euro's aan schade zorgt. Toch vindt Kloosterman dat niet het grootste probleem. Hij maakt zich meer zorgen over de verkeersveiligheid, omdat het water in de winter bevriest en voor gladheid zorgt. Hierdoor kunnen ongelukken gebeuren.

waarschuwingsborden om ongevallen te voorkomen

De afgelopen winter zijn er borden geplaatst om ongelukken te voorkomen. De komende maand kijkt Vitens nogmaals of er sprake is van lekkage. Maar als daar niets uitkomt, is het wachten op volgend jaar. Dan worden er namelijk nieuwe leidingen gelegd. Het waterbedrijf en wegbeheerder provincie Flevoland hopen de oorzaak al voor die tijd gevonden te hebben.

WhatsApp ons!
Heb jij een tip of verbetering? Stuur de redactie van Omroep Flevoland een bericht op 0320 28 5050 of stuur een mail: rtv@omroepflevoland.nl!

Deel artikel